Haber Detayı
18 Şubat 2021 - Perşembe 01:09 Bu haber 327 kez okundu
 
Şiddetli Rüzgar Tarım Alanlarını Vurdu
ANTALYA'nın Serik ilçesinde fırtına nedeniyle bazı seraların plastik örtüleri yırtılırken, bazıları ise yıkıldı. Ürünlerde de kısmi kaybın olduğu seralardaki hasar tespiti için çalışma başlatıldı.
TARIM Haberi


 

Serik'te dün akşam saatlerinde şiddetli rüzgar etkisini gösterdi. Rüzgar ilçeye bağlı Alacami Mahallesi Basırlar mevkiindeki seralarda zarara neden oldu. Plastik örtüleri yırtılan seraların bazı noktaları ise şiddetli rüzgarın etkisiyle yıkıldı.

 

2 dekar domates serasının zarar gördüğünü söyleyen Necmi Karcı, "Akşam çıkan fırtına, seralarımızdaki plastikleri attı. En az 50 bin TL zararımız var. 35 ton domates bekliyorduk. Üzerinde kalanları topladıktan sonra sökeceğiz. Ailecek çalıştığımız seramızda çocuklarımızın tüm emekleri boşa gitti" dedi.

 

Alacami Mahalle Muhtarı İbrahim Koç, kendisine ait içerisinde karpuz ekili plastik serasının da fırtınadan etkilendiğini, üzerindeki plastikleri söküp attığını belirtirken, mahallesinde şu ana kadar Basırlar mevkiinde zararın büyük olduğunu söyledi. Muhtar Koç, "Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü'ne haber verdim, gelip zarar tespiti yapacaklar" diye konuştu.

 

Fırtınanın devam ettiği bölgede hava sıcaklığının düştüğü ve don riskinin de ortaya çıktığı öğrenildi.

Kaynak: (Haberler.com) - Haberler.com Editör:
 
Etiketler: Şiddetli, Rüzgar, Tarım, Alanlarını, Vurdu,
Haber Videosu
Yorumlar
En Çok Okunanlar
Arşiv
Haber Yazılımı