Haber Detayı
06 Aralık 2017 - Çarşamba 15:34 Bu haber 592 kez okundu
 
Ordu Heyeti, İtalya'da Fındık Tarımını İnceledi
Ordu Ticaret Borsası Proje Ofisi tarafından  Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığına sunulan "Fındık Üretiminde Geleneksel ve Modern Yöntemlerin İncelenmesi (Examination of Traditional and Modern Applications in Hazelnut Production) Projesi" kapsamında  Ordu'dan bir heyet  İtalya'da fındık tarımını inceledi.
TARIM Haberi


Proje ortaklarının daha önce  Ordu ve  İspanya'nın Tarragona şehrinde gerçekleştirilen inceleme ziyaretlerinin üçüncüsü  İtalya'da yapıldı. Bir haftalık programda  İtalya'da fındık tarımına ilişkin üretiminden ticaretine tüm aşamalar incelendi. Programa katılan heyet ilk aşamada, çiftçiler ile bir araya gelerek fındık tarımına ilişkin uygulamaları yerinde gördü.  İtalya'nın Caprarola bölgesinde yer alan Viterbo şehri ve çevresindeki makine fabrikaları, üretici birlikleri ve belediyelerin ziyaret edildiği gezide fındık tarımının nasıl gerçekleştirildiği ve fındık tarımında kullanılan makinelerin işleyişi hakkında bilgiler alan heyet, programın son gün çalıştaya katıldı.

İtalya'ya yapılan ziyaretle birlikte projenin gezi ve inceleme faaliyetleri tamamlandı. Önümüzdeki günlerde  Ordu'da örnek bahçenin tesisine başlanacağı,  Ordu Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri bölümünün desteği ile bir rapor hazırlanacağı belirtildi. Haberler.com
Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Ordu, Heyeti,, İtalya'da, Fındık, Tarımını, İnceledi,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
En Çok Okunanlar
Arşiv
Haber Yazılımı