Haber Detayı
19 Aralık 2017 - Salı 23:20 Bu haber 846 kez okundu
 
Et ve Süt Kurumu Kesimlere Başladı
Et ve Süt Kurumu Sivas Et Kombinasında küçük ve büyük baş hayvan kesimine başlanıldı.
HAYVANCILIK Haberi


Sivas'ta İl Özel İdaresi tarafından yapımı tamamlandıktan sonra Tarım ve Köy İşleri Bakanlığına devredilen ve Et ve Süt Kurumu tarafından işletilen tesislerde küçük ve büyükbaş hayvan kesimine başlandı.

Sivas Valisi Davut Gül, İl Özel İdaresi Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi Kaya, Ulaş Kaymakamı Mahmut SamiYılmaz ve Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürü Göksel Yerlikaya tesislerde incelemede bulundu.

Tesiste bir süre gezi ve incelemelerde bulunan Valimiz Gül, Tesisinin Genel Müdürü Zekeriya Güler'den yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı. Üreticilerin bölgedeki ihtiyacının karşılanmaya başlandığını ifade eden Vali Davut Gül, "Daha önce ufak tefek eksiklikler vardı bunlar tamamlandı. Şuan hayvan kesimine de başlandı. İnşallah üreticiler hayvanlarını getirdiği sürece kesimler de devam edecek. Tesisin bu aşamaya gelmesinde bizlerden maddi manevi desteğini esirgemeyen başta Milli Eğitim Bakanımız Sayın İsmet Yılmaz olmak üzere, milletvekillerimize, İl Özel İdare Genel Sekreterimize ve tüm ekibine teşekkür ediyorum. İlimize, üreticilere ve burada çalışanlara da hayırlı uğurlu olsun." şeklinde konuştu.

Kaynak: (Haberler.com) - Haberler.com Editör:
 
Etiketler: Et, ve, Süt, Kurumu, Kesimlere, Başladı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
En Çok Okunanlar
Arşiv
Haber Yazılımı